У щоденному вживанні кофеїну знайшли велику користь для здоров’я

Щодня мільйони людей п’ють з ранку каву, щоб прокинутися і відчути прилив бадьорості. Багато вчених говорять про те, що вживання кофеїну потрібно обмежити через його негативний вплив на нервову систему і сон. Однак інші фахівці стверджують, що кофеїн має свої плюси.

У дослідженях перераховані переваги кофеїну для організму.
1. Кофеїн може поліпшити настрій і роботу мозку, так як має здатність блокувати сигнальну молекулу аденозину. Це викликає відносне збільшення інших сигнальних молекул, таких як дофамін і норепінефрин. Саме зміна передачі мозкових повідомлень покращує настрій і функції мозку.

2. Кофеїн знижує ризик депресії при регулярному вживанні на 13%.

3. 3-5 чашок кави в день можуть знизити ризик розвитку захворювань мозку, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона, на 28-60%.

4. Через здатність стимулювати центральну нервову систему кофеїн може збільшити метаболізм до 11% і спалювання жиру до 13%. Так, вживання 300 мг кофеїну в день дозволяє спалювати додатково 79 калорій.

5. Кофеїн підвищує ефективність фізичних вправ, покращує м’язові скорочення і підвищує стійкість до втоми.

6. Кофеїн може захистити від хвороб серця на 16-18% у чоловіків і жінок, які випивають від 1 до 4 чашок кави в день. Також вживання 2-4 чашок цього напою щодня знижує ризик інсульту на 14-20%.

7. У тих, хто п’є каву, ризик розвитку діабету 2 типу знижується на 29%, проте результат залежить від індивідуальних особливостей організму кожної людини.