В яких випадках пити каву марно, розповіли вчені

Недолік сну негативно впливає на весь організм, порушує широкий спектр когнітивних процесів і погіршує увагу. Це означає, що людина з недосипом не здатна виконувати якісь складні завдання. Вчені з Університету штату Мічиган вирішили з’ясувати, чи покращує кофеїн увагу при нестачі сну.

Учасників експерименту (276 осіб) попросили виконати два завдання на уважність: легке і більш складне.




Легке включала в себе простий тест на концентрацію уваги, а складне вимагала виконати дії в певному порядку без пропуску або повторення. Після цього учасників розділили на дві групи: перша група спала вдома, а друга – не спала всю ніч в лабораторії.

Вранці всі учасники прийняли капсулу з 200 мг кофеїну або плацебо, після чого знову приступили до виконання завдань. З’ясувалося, що недолік сну знижує продуктивність при виконанні обох завдань. Кофеїн, в свою чергу, допоміг учасникам вирішити легку задачу, а ось зі складною впоралися далеко не всі.

У підсумку фахівці прийшли до висновку, що при недосипу не можна покладатися тільки на стимулюючу мозкову діяльність дію кофеїну. Він дійсно може збільшити енергію і знизити сонливість, проте не здатний замінити повноцінний сон.