Вчені навчилися “вилучати” з пам’яті погані спогади

талійські вчені заявляють, що навчилися стирати нав’язливі неприємні спогади за допомогою транкраніальної магнітної стимуляції (ТМС) мозку.

При ТМС різними магнітними сигналами, що породжують імпульси електрики, регулюють активність нейронних ланцюжків у різних галузях мозку. Вчені вивчали реконсолідацію пам’яті — процес, у якому мозок іноді ” витягує ” спогади з довгострокової пам’яті, і цим підкріплює їх.
Вони припустили, що спогад у момент його відтворення можна змінити і розробили методику впливу на ту ділянку префронтальної кори мозку, яка відповідає за пам’ять з негативом. Випробування проводили на 100 добровольцях. Їм влаштували “неприємне враження” – показували звичайні фото, і при цьому час від часу боляче били струмом. На другий день у них відроджували пам’ять про негативний досвід, показуючи ті самі фото. У момент, коли доброволець бачив “болісний” знімок, вплинули на нього ТМС.

Таким чином йшло вплив на нейронні зв’язки, відповідальні за консолідацію поганих спогадів. На третій день їм показували ті самі фото: як з’ясувалося, стимуляція кори позбавила піддослідних страху, хоча вони не забули події минулого дня.

Результати, кажуть дослідники, демонструють: їм вдалося змінити те, як довго зберігаються неприємні спогади. Автори статті висловили сподівання, що їхня нейротехнологія може стати в нагоді для позбавлення людей від посттравматичного стресового синдрому та інших порушень психіки, особливо тих, які “якоряться” на психологічному досвіді, що травмує.