Вчені назвали користь тріски

Тріска є однією з найпопулярніших різновидів риб в світі. Крім того, що вона широко доступна, ця риба так само багата поживними речовинами, які допомагають зберегти здоров’я і протистояти багатьом захворюванням.

Корисні речовини в трісці

Найпоширеніші види тріски – тихоокеанська і атлантична. Саме ці різновиди риби найчастіше споживають в їжу відвідувачі ресторанів морепродуктів. Тріска відома своїми корисними властивостями, в тому числі через вміст омега – 3 жирних кислот, фосфору і білка. Риба також є унікальним джерелом вітамінів Е, С, В12, калію, магнію. Ось, на що впливає регулярне вживання тріски:
Серце

Регулярне споживання тріски може допомогти запобігти коронарному атеросклерозу, який, як правило, виникає через звуження артерій. Вміщені в рибі у великих кількостях жирні кислоти діють як антиоксиданти і запобігають утворенню тромбів. Також відома користь тріски для профілактики серцевих захворювань – жирні кислоти омега-3 розріджують кров, що покращує загальний стан серцево-судинної системи, згідно з висновками вчених.

Шкіра, волосся і кістки

Дослідження показують, що вітамін Е і селен, також міститься в трісці, запобігають передчасному старінню і підтримують здоров’я шкіри. Вітаміни групи В сприяють збереженню волосся і прискорюють їх зростання. Різноманітні поживні речовини в трісці допомагають поліпшити здоров’я кісток і протистоять появі симптомів артриту, подагри, мігрені і синдрому роздратованого кишечника.

Цукор і холестерин

Тріска є ідеальною їжею для людей, які страждають на цукровий діабет або піддаються ризику цієї недуги, так як риба містить малу кількість жиру і не містить вуглеводи. Згідно з дослідженням американського журналу клінічного харчування, жир печінки тріски, ймовірно, знижує ризик діабету 1 типу. Тріска містить ніацин і ще один вітамін В, які використовуються для зниження холестерину в організмі, заявляють вчені.