Вчені назвали пробиотик, який дійсно ефективний при захворюваннях кишечника

Кишкові епітеліальні щільні сполуки (TJ) діють як функціональний і структурний бар’єр проти шкідливих антигенів, які сприяють запаленню кишечника при запальному захворюванні кишечника (IBD) та інших запальних станах кишечника. Дефектний кишковий бар’єр, відомий як» дірявий кишечник”, відіграє важливу роль у загостренні та продовженні запалення кишечника.
Нове дослідження, показує, що пробіотичний штам Lactobacillus acidophilus (L. acidophilus), відомий як LA1, може викликати швидке і стійке посилення цього дефектного кишкового бар’єру і ефективно лікувати запалення кишечника, зберігаючи і відновлюючи кишечник.

Вчені використовували високопродуктивний скринінг для оцінки понад 20 пробіотичних бактерій, щоб визначити їх здатність збільшувати бар’єрну функцію кишечника, використовуючи як модель культури клітин епітеліальної вистилки кишечника, так і живих мишей.

Пробіотичні бактерії виду L. acidophilus, зокрема штам LA1, викликали швидке і помітне підвищення кишкового бар’єру; інші штами всередині L. ацидофілін не мали ніякого ефекту. Дослідники виявили, що цей конкретний штам взаємодіє з клітинами кишечника унікальним чином, активуючи шляхи, які звужують кишковий бар’єр, усуваючи запалення кишечника. Він прикріплюється до поверхні кишкової епітеліальної мембрани, безпосередньо взаємодіючи з Толл-подібним комплексом рецептора-2, який попереджає кишечник про запуск імунної відповіді.

“Сенс справжніх відкриттів полягає в тому, що цей бактеріальний штам може використовуватися при широкому спектрі порушень кишкової проникності, включаючи ВЗК, целіакію, алкогольну хворобу печінки, неалкогольну жирову хворобу печінки і некротичний ентероколіт, для лікування запалень, пов’язаних з дірявий кишечник”, – пишуть лікар.

L. acidophilus міститься в різних марках йогуртів.