Вчені назвали продукт, який допоможе прожити до 100 років

Американські дослідники з’ясували, що цей продукт багатий на клітковину та рослинний білок, які є важливими для роботи організму.

Вчені провели дослідження, порівнявши «американську» та «обережну» дієти, та визначили продукт, вживання якого допоможе збільшити тривалість життя.

Американські експерти проаналізували дані людей, які дотримувалися «американської дієти», що складалася в основному з червоного м’яса, рафінованого зерна, цукру та оброблених продуктів, а також з тими, хто надавав перевагу «обережній» дієті, що включає овочі, бобові, птицю та рибу. Дослідження вчених тривало 18 років. Але під час своєї роботи їм вдалося зробити цікаві висновки.
Експерти наголосили, що у тих, хто дотримувався розумної дієти, ризик смерті від серцевих захворювань знижувався на 28%, а у тих, хто любив «американську» дієту, на 21% збільшився.

Також дослідники вивчили «сині зони» – регіони, де люди частіше доживають до 100 років. Більшість із них, як виявилося, має один загальний чинник — жителі більше дотримуються культури споживання саме бобових. В результаті було створено дієту «блакитної зони», яка, як передбачається, допоможе людям збільшити тривалість життя.

За словами вчених, якщо ви хочете прожити до 100 років, потрібно раціон збагатити квасолею. Вона багата на білок, клітковину і не містить жирів. В 1 чашці чорних бобів міститься близько 15 г білка, 15 г клітковини та менше 1 г цукру та жиру. А саме вживання клітковини пов’язане із збільшенням тривалості життя.

Більш того, квасоля містить антиоксидантні речовини, які допомагають боротися з вільними радикалами в організмі, що ушкоджують клітини.