Вчені розробили суперантибіотик для боротьби із супербактеріями

Вчені США у сфері біохімії розробили новий вид антибіотика, який отримав назву ванкоміцин. Він здатний боротися з організмами, які несприйнятливі до традиційних методів лікування та відомі як супербактерії.

Біохіміки в особі Дейла Боуджера та його колег з Інституту Скрипса в Ла-Хойє отримали третю модифікацію ванкоміцину, здатну змінити проникність клітинної стінки бактерій. До цього вчені створили перші дві модифікації, кожна з яких передбачає унікальну стратегію боротьби з бактеріальною інфекцією.
Фахівці впевнені, що це дозволить уникнути розвитку мікроорганізмів опірності до антибіотика. Препарат, який був створений на основі всіх трьох модифікацій ванкоміцину, є в тисячу разів ефективніший за попередню версію.

У процесі лікування його потрібно набагато менше, отже, це знижує ризик можливих ускладнень. Антибіотичний препарат, у якому комбінуються три варіації ванкоміцину, демонструє феноменальну ефективність – за словами дослідників, він знищує практично всіх відомих науці мікроорганізмів.

Наразі біохіміки працюють над удосконаленням останньої версії антибіотика. Його виробництво є досить складним завданням, оскільки включає 30 різних стадій і непростих реакцій. Боуджер зазначив, що незабаром це число вдасться скоротити як мінімум до 18 кроків.