Вчені заявили про прорив у лікуванні раку грудей

Група міжнародних вчених дійшла висновку, що застосування препарату олапаріб на ранній стадії раку молочної залози значно знижує ризик його повернення у жінки й можливості успадкування. Фахівці переконані, що зробили прорив у лікуванні цієї хвороби.

Дослідження під назвою OlympiA тривало два з половиною року, в ньому брали участь пацієнтки після процедури хіміотерапії.
Результати показали, що після спостереження 85,9% жінок позбулися хвороби порівняно із 77,1%, які отримували плацебо. Це на 42% знизило ризик рецидиву раку грудей.

Точно так само 87,5% пацієнток, які приймали олапаріб, залишилися живі й не мали метастазів, які поширилися б на інші частини їхнього тіла. Це порівняно з 80,4%, яким давали плацебо, що на 43% знижує ризик поширення раку через віддалені метастази.

Олапаріб є інгібітором PARB – ферментом, що відновлює ракові клітини. Досі препарат використовували в разі запущених форм раку. Але тепер, стверджують вчені, дослідження продемонструвало його ефективність на ранній або “лікувальній” стадії.

У науковій роботі йдеться: випробування препарату показало, що олапаріб, який використовує генетичну слабкість ракових клітин, “може стати новим варіантом лікування, що знижує ризик рецидиву або метастазування”. Зокрема, у жінок зі спадковими формами раку молочної залози на ранній стадії.

Голова керівного комітету OlympiA професор Ендрю Тутті зазначив, що у жінок із раком грудей на ранній стадії, що успадкували мутації BRCA1 або BRCA2, хвороба зазвичай діагностуються в більш молодому віці. Водночас досі не існувало лікування, спеціально націленого на унікальну біологію цих видів раку для зниження частоти рецидивів. Окрім початкового, такого як хірургічне втручання, гормональне лікування, променева терапія і хіміотерапія.

“Олапаріб тепер також є першими цільовими ліками, які, як було показано, ефективно лікують пацієнтів зі спадковими мутаціями і раком грудей на ранній стадії. Це великий прорив”, – підсумував лікар.