Вчені знайшли новий спосіб боротьби з карієсом

Новий спосіб захисту зубів від карієсу винайшли американські вчені. В Університеті Іллінойсу в Чикаго створили хімічний порошок, який вбиває у роті небезпечні бактерії, але не впливає на корисні.

Карієс виникає, коли бактерії  Streptococcus mutans  починають активно розвиватися в ротовій порожнині. Вони створюють на зубах плівку, яка згодом руйнує емаль.  “Раніше, щоб знищити ці бактерії, доводилося використовувати оксид міді, оксид цинку, срібло. Але мінус у тому, що вони вбивають не лише погані, а й корисні бактерії”, – йдеться у статті.  Ці корисні бактерії допомагають, наприклад, травленню. 




Тепер група вчених з Чикаго, яку очолив доктор Рассел Песавенто, створили основу для зубної пасти майбутнього. Для цього вони детально вивчили властивості, які мають наночастинки оксиду церію. Виявилося, що вони майже наполовину знижують здатність бактерій  Streptococcus mutans створювати небезпечну плівку на зубній емалі.

При цьому речовина майже нешкідлива для інших бактерій.  Тепер перед вченими стоїть завдання з’єднати частки оксиду церію з фторидом, що зміцнює емаль. Якщо експеримент буде успішним, дослідники обіцяють створити зубну пасту, яка може стати новим ефективним методом профілактики карієсу.