Вчені знайшли причину вродженої вади серця

Група дослідників, очолювана Майклом Фроманом, доктором медицини, з Університету Стоуні-Брук, визначила важливу причину вродженої вади серця. Вони виявили, що певна втрата функцій в гені PLD1 (фосфоліпаза D1) викликає вроджені правобічні вади серцевого клапана і неонатальну кардіоміопатію.

Вроджені вади серця – найбільш поширений тип вроджених вад, на які припадає третина всіх вроджених аномалій, які в усьому світі зустрічаються в семи випадках на тисячу народжень. Більшість цих дефектів включають аномалії формування клапана. Правобічний вроджений порок серця включає аномалії легеневого і тристулкового клапанів.
“PLD1-це фермент, який розщеплює певний ліпід, виявлений у всіх клітинах, щоб генерувати сигнал, який змінює поведінку клітин, коли вони стимулюються гормонами, нейротрансмітерами та факторами росту. Багато дослідницьких груп працювали протягом останньої чверті століття, щоб визначити, як PLD1 допомагає клітинам спілкуватися один з одним”, – говорить доктор Фроман.

Він пояснює, що вроджений порок серця, викликаний втратою функції PLD1, зазвичай призводить до неправильного розвитку серцевих клапанів в правій частині серця, а іноді і в правому шлуночку. Це неправильний розвиток серця іноді перешкоджає народженню живої дитини, і до сих пір в більшості інших випадків новонароджені не вижили б без хірургічного втручання або лікування.

Команда використовувала секвенування всього екзома в 2718 випадках вроджених вад серця та інші підходи, щоб ідентифікувати 30 пацієнтів з 21 нерідної сім’ї різного походження зі зміненими генами PLD1 на обох хромосомах, у яких переважали вроджені вади серцевого клапана. Дослідження також показало, що інгібування PLD1 знижує ендотеліальний мезенхімальний перехід, встановлений ключовий ранній етап ембріонального розвитку клапанів приблизно на сьомому тижні вагітності.

Розташування на структурі білка дало детальне розуміння того, чому мутації призвели до того, що фермент PLD1 став нефункціональним.