Результати дослідження вчених із Північно-Західного університету, Університету Вашингтона в Сент-Луїсі та інших науково-дослідних установ США показали, що підтримання оптимальної ваги у зрілому віці дасть значні переваги у плані здоров’я згодом. До такого висновку фахівці дійшли на основі когортного дослідження, проведеного в рамках проекту Чикагської кардіологічної асоціації.
У дослідженні брали участь понад 29,6 тис. дорослих як чоловіків, так і жінок. На початковому етапі їхній вік у середньому був 40 років.
Як з’ясували вчені, надмірна вага та ожиріння I та II ступеня, що відзначалися у 40-річному віці, виявилися пов’язані зі статистично значущим вищим сукупним показником захворюваності у літньому віці порівняно з нормальним індексом маси тіла (ІМТ). Таким людям доводилося витрачати більше грошей на медичні послуги.
Як вказують дослідники, більш високий ІМТ у середньому віці в учасників дослідження з надмірною масою тіла виявився пов’язаним з вищим показником як загальної, так і серцево-судинної захворюваності. Крім того, вже на момент початку дослідження у них частіше діагностували діабет, гіпертензію та гіперліпідемію. При цьому у тих, хто мав у 40 років ожиріння І та ІІ ступеня, виявився меншим за середній вік на момент смерті.