Вчені з’ясували, як зберегти м’язи у похилому віці

З кожним новим роком життя маса скелетних м’язів скорочується. За підрахунками експертів люди старше 50 років втрачають приблизно 1 відсоток своєї мускулатури щорічно. Наслідком є ​​саркопенія – втрата деяких функцій скелетних м’язів, що призводить до загальної слабкості. Тому є величезна різниця між тим, щоб “дожити до пенсії” та “жити на пенсії” повноцінним життям. Вчені з Університету Східної Англії вирішили знайти ефективне та просте вирішення цього питання.




Вплив вільних радикалів є згубним для скелетних м’язів. Але також відомо, що вітамін С допомагає захистити клітини та тканини від їхнього впливу. Для встановлення точних даних потрібні додаткові дослідження, оскільки фахівці почали вивчати це питання.  У дослідженні, опублікованому в Journal of Nutrition, було детально вивчено дані понад 13 000 осіб віком від 42 до 82 років.

Виявилося, що люди, які вживали вітамін С у достатній кількості, мали найбільшу розрахункову масу кістякових м’язів. Вчені дійшли висновку, що необхідно з’їдати кілька свіжих апельсинів або інших фруктів, овочів або жменей ягід на день. На жаль, інше проведене дослідження показало, що майже 60 відсотків чоловіків та жінок не вживають вітамін С у потрібній кількості.