Вченими доведено, що червоне вино корисне для зубів

Відставте свій білий напій убік та подумайте про те, щоб наповнити келих червоним. Потрібна вагома причина? Наука виявила, що поліфеноли у вині справді можуть захистити ваші ясна та зуби від шкідливих бактерій, які, як відомо, викликають карієс, гінгівіт та інші проблеми, що руйнують ідеальну усмішку.

У зведенні журналу Science Daily говориться:
“Дослідники перевірили вплив двох поліфенолів, що містяться в червоному вині, на бактерії, які прилипають до зубів і ясен і викликають зубний наліт, карієс та захворювання пародонту. Вчені виявили, що два поліфеноли вина окремо – кавова та п-кумарова кислоти – знижують здатність бактерій прилипати до клітин порожнини рота”.   Це означає, що поліфеноли, що містяться у вині, буквально впливають на шкідливі мікроби в роті, поки ви насолоджуєтесь кожним ковтком. У дослідженні також говориться, що у поєднанні зі Streptococcus dentisani, який вважається пероральним пробіотиком, поліфеноли у вині здатні захистити ротову порожнину навіть від патогенних бактерій.

Стоматологи також охоче погоджуються з такими висновками:

“Ми вже знаємо, що поліфеноли є хорошим джерелом антиоксидантів, що містяться в таких продуктах і напоях, як чорниця та червоне вино. Хоча ми зазвичай рекомендуємо уникати червоного вина через його високу кислотність, ці поліфеноли насправді можуть допомогти протистояти бактеріям. і запаленням, пов’язаним із захворюванням ясен.”