Відчуття в ногах, яке вказує на діабет або розсіяний склероз

За даними Національного товариства розсіяного склерозу, оніміння обличчя, тіла або кінцівок (рук і ніг) є одним з найбільш поширених симптомів множинного склерозу (МС) і може виникати на дуже ранній стадії захворювання.

Але оніміння або поколювання в ногах може бути викликане низкою інших станів, крім розсіяного склерозу, деякі з яких можна вилікувати або повернути назад.
Це означає, що хоча розсіяний склероз може бути причиною того, що відбувається у вас в ногах, ви не повинні припускати, що це так. Іноді оніміння стоп може бути ознакою недіагностованого стану, наприклад діабету або дефіциту поживних речовин, яке вимагає термінового лікування.

Ось деякі з найбільш поширених причин оніміння або поколювання в ногах, а також деякі з ознак, які можуть вказувати на той чи інший стан.

Важливо відзначити, що тільки лікар може визначити, що викликає симптоми у вас зі стопами, і ви повинні повідомляти про будь-які зміни відчуттів в ногах (або де-небудь ще в вашому тілі) невролога або лікаря первинної медико-санітарної допомоги.

Ще одна вірна ознака того, що причиною є розсіяний склероз, – це якщо ви відчуваєте слабкість в тій же області, що і оніміння, або в протилежній нозі.

“У людей з розсіяним склерозом може бути більше слабкості з одного боку і більше оніміння з іншого”, – зазначає лікаря і професора Ненсі Нілон.

За словами Нілона, щоб визначити, чи викликані симптоми зі стопами розсіяним склерозом, невролог, швидше за все, проведе фізичне обстеження, яке дозволить виміряти вашу реакцію на вібрацію і зміни температури в цій області.

Ваш лікар також захоче перевірити ваші рефлекси, які з більшою ймовірністю схильні до розсіяного склерозу, ніж інші потенційні причини оніміння стоп.

Деякі симптоми можуть спонукати вашого лікаря розглянути інші захворювання, крім розсіяного склерозу.

“Часто локалізація дискомфорту вказує на щось інше”, – говорить Нілон, оскільки розсіяний склероз рідко викликає зміни відчуттів тільки в одній області стопи, наприклад, в п’яті або великому пальці ноги”.