Випадання волосся, погана пам’ять і втома: названі наслідки дефіциту кальцію

Кальцій необхідний для правильної роботи кісток і м’язів. Його недолік може привести до серйозних наслідків. Фахівці перерахували основні з них.

Спазми м’язів

Недостатня кількість кальцію викликає м’язові спазми, так як цей елемент допомагає м’язам правильно скорочуватися під час активності. Саме тому напої, що містять кальцій (наприклад, молоко), рекомендують пити після тренувань – це допомагає відновити м’язові сили.
Сильна втома

Дефіцит кальцію провокує постійну сильну втому. Часто це пов’язано з поганою роботою м’язів. Крім цього, іноді дефіцит кальцію може бути результатом дефіциту магнію, який також може викликати втому. Ключовим моментом тут є баланс в раціоні харчування-він повинен містити продукти, багаті як кальцієм, так і магнієм. До таких продуктів відносяться йогурти і сири.

Підвищений кров’яний тиск

Недолік кальцію може стати причиною високого кров’яного тиску. Щоб його знизити, можна приймати добавки з кальцієм, однак перед цим слід проконсультуватися з фахівцями.

Випадання волосся

Кальцій сприяє здоровому росту волосся і може поліпшити їх стан, особливо в поєднанні з достатнім вмістом білків і вітаміну D. відзначається, що вітамін D допомагає кальцію правильно засвоюватися в організмі.

Остеопороз

Остеопороз – це захворювання, пов’язане з нестачею кальцію в кістках. Воно небезпечне тим, що збільшує ризик переломів кісток.

Погана пам’ять

Кальцій робить позитивний вплив на настрій і пам’ять. Крім того, він діє заспокійливо на мозок і нервову систему, особливо в поєднанні з магнієм.

Збільшення ваги

Недолік кальцію в організмі впливає на масу тіла. За даними фахівців, люди, які споживають достатню кількість кальцію, легше підтримують нормальну вагу.