Як полегшити 3 найпопулярніші симптоми мігрені

Крім того, що мігрень сама по собі приносить виснажливий біль, вона є джерелом головного болю в переносному сенсі. Адже спроба визначити тригери мігрені може змушувати нескінченно переживати. Що спричинило останній напад? Це побічний ефект менструального циклу або того, що ти дивилася ужастик минулого вечора з яскравими спалахами та гучними звуками? А може, ти з’їла крекери з глутаматом натрію, який збуджує нервову систему? Чи у всьому виною зміна протизаплідних?
Потім, щойно з’являються симптоми мігрені, ти намагаєшся визначити найкращі варіанти лікування. Як відомо всім, хто живе з цим хронічним та складним неврологічним захворюванням, полегшити симптоми не так просто. На відміну від інших людей, які стикаються зі звичайним головним болем, пацієнти з хронічною мігренню не можуть покладатися на безрецептурне знеболювальне (як ібупрофен або ацетамінофен). Може знадобитися час, безліч помилок, а також хороший лікар, який готовий розглянути різні варіанти лікування.

Однак є й хороша новина — існують перевірені та ефективні методи лікування мігрені. Її, як і раніше, краще лікувати комплексно — зі зміною способу життя, дієтою, харчовими добавками, профілактичними ліками та невідкладною терапією. Але є безліч тактик, які ти можеш спробувати, якщо мігрень раптово звалиться на тебе. Ось деякі з найнадійніших способів, за допомогою яких можна запобігти трьом поширеним симптомам мігрені.

Пульсуючий головний біль

Найголовніший симптом — дуже сильний головний біль, що часто концентрується на одному боці голови. Мігренозні головні болі далеко не швидкоплинні, вони можуть тривати від чотирьох годин до трьох і більше днів, особливо якщо ти не лікуєш їх відразу.

  • Прийми ліки негайно

Якщо твоя мігрень зазвичай починається з тупого болю, час діяти. Чекатимеш, сподіваючись, що біль не пов’язаний з мігренню, то ризикуєш пропустити вікно, в якому ліки найбільш ефективно купують симптом. Отже, відклади все, що ти робиш, і прийми ліки проти гострої мігрені, призначені лікарем.

Протягом десятиліть лікарі призначали групу препаратів, які називають триптанами, а також деякі ліки проти кров’яного тиску. Але останнім часом з’явилися більш ефективні ліки, у тому числі клас інгібіторів пептиду, пов’язаного з геном кальцитоніну. Якщо під рукою не виявилося сильного препарату, безрецептурне знеболювальне може ненадовго допомогти запобігти болю або зменшити його.

  • Прибери джерела світла

Якщо яскраве світло є одним із твоїх факторів ризику, то наступний крок – вимкнути все освітлення або перейти у темне місце. Якщо ти в цей час перебуваєш удома і є можливість подрімати, зроби це.

  • Зроби холодний компрес

Поклади на голову пакет із льодом або рушник, змочений у крижаній воді. Це швидкий спосіб звузити судини, розслабити м’язи та зменшити головний біль. Деякі люди, які страждають на мігрень, кажуть, що їм навпаки допомагають теплі компреси та грілки. А деякі чергують холодні та гарячі компреси.

  • Випий каву чи колу

Якщо тебе не нудить, ковток коли або кави може стати чудовим прийомом. Кофеїн допомагати звузити кровоносні судини та навіть збільшити абсорбцію знеболюючого, отже ти повинна відчути швидке полегшення.

Сильна нудота

Від 20 до 50% людей, які страждають на мігрень, повідомляють про нудоту і блювоту як побічні ефекти під час нападу. Надзвичайно важливо знати, як швидко та ефективно зняти ці симптоми, тому що вони заважають приймати ліки проти болю.

  • Використовуй засіб проти захитування

Один із варіантів лікування, який потрібно тримати під рукою – ліки проти захитування. Вони відпускаються без рецепта і було доведено, що ефективні за нудоти, пов’язаної з мігренню. Якщо ти знаєш, що не зможеш ковтати пігулки, пошукай назальний спрей чи пластир чи браслет, якими користуються моряки.

  • Подихай свіжим повітрям

Відкрий вікно або вийди надвір, щоб подихати свіжим повітрям. Також варто зняти весь тісний одяг та надіти щось вільне. Зроби серію довгих, повільних та глибоких зітхань.

  • Більше пий і їж прісну їжу

Крекери, імбирна пастила або імбирний чай можуть полегшити стан. Якщо у тебе блювота під час нападів мігрені, не забувай пити багато води. Як тільки ти зможеш прийняти пігулку, можна випити капсулу з електролітами, щоб організм швидше відновлювався. Через те, що зневоднення може спровокувати нові напади, стеж за тим, щоб воно не настало.

Сенсорна чутливість

При мігрені звуки, запахи та мерехтіння світла можуть завдавати нестерпного болю. Якщо напади роблять тебе гіперчутливою до одного чи кількох факторів, варто підготуватися.

  • Усунь запахи

Якщо деякі аромати стають нестерпними, і ти не можеш їх позбутися, варто обладнати своє житло повітряним фільтром з активованим вугіллям для приглушення запахів. Або принаймні відкрий вікно, увімкни вентилятор, щоб зменшити інтенсивність запаху.

  • Не бери до рук смартфон і не дивися телевізор

Деякі люди з мігренню також говорять про швидкоплинні сліпі плями або миготливі вогники під час продромального періоду (рання фаза, яка сигналізує про появу інших симптомів мігрені). Рідше трапляється те, що відомо як очна або ретинальна мігрень, яка може містити тимчасову втрату зору в одному оці. З якими б порушеннями зору ти не зіткнулася, найважливіший крок — припинити те, що ти робиш, і дати очам відпочити. Зазвичай це відбудеться протягом години або менше.

В іншому випадку тобі слід проконсультуватися зі своїм лікарем, який може порекомендувати рішення — наприклад, тоновані лінзи, що відпускаються за рецептом та допомагають зменшити світлочутливість.

  • Створи звукоізоляцію

Потенційні рятувальники у разі звукочутливості — навушники-вкладиші, шумоподавляючі навушники та зручні беруші. Подбай про те, щоб вони були під рукою.