Як позбутися від стресу і болю за допомогою медитації

Виявляється, якщо регулярно практикувати медитацію, то можна поліпшити не тільки здоров’я організму, але психічний стан

Багато хто задається питанням “навіщо ж потрібна медитація?”, “чому так багато людей її практикує?” і “як сон в позі лотоса може допомогти моєму здоров’ю”. А між тим, регулярна практика здатна зменшити біль і позбавити від безлічі проблем зі здоров’ям.
Зменшує стрес і тривогу

Люди, які постійно медитують набагато менше схильні до тривоги і стресу. Вся справа в тому, що медитація знижує рівень кортизолу – гормону стресу. Крім цього, вона дозволяє людині зосередитися на сьогоденні, що не дає поганим думкам залізти в вашу голову. Дослідження, яке проводилося серед вчителів це довело. На початку експерименту у досліджуваних виміряли рівень стресу і тривожності. Потім кожен з них протягом чотирьох місяців двічі на день по 15 хвилин займався медитацією. Всі учасники повідомили про значне поліпшення свого самопочуття, яке з’явилося завдяки зниженню стресу і тривоги.

Підвищує самооцінку

Дослідження Стенфордського Університету показали, що регулярні медитації допомагають людям з підвищеною тривожністю і низькою самооцінкою побороти свої страхи. За допомогою медитації людина занурюється в свої думки, вивчає свої позитивні якості, потім приймає свої негативні сторони. Таким чином, два місяці регулярних занять допоможуть впоратися з соціальної тривожністю тим, хто постійно боїться робити щось на очах у інших, побоюючись негативної оцінки.

Покращує увагу і концентрацію

Медитація дуже ефективна для тих, хто дуже розсіяний або не може сконцентруватися на важливих речах. У Гарвардській медичній школі вчені провели дослідження, щоб показати, як медитація впливає на мозок. Учасники експерименту медитували на протязі восьми тижнів. В кінці фахівці провели їм МРТ-сканування мозку. Результати показали збільшення обсягу сірої речовини в областях мозку, які відповідають за пам’ять, увагу, навчання і емоційну регуляцію.

Зменшує біль

Деякі лікарі рекомендують вдаватися до медитації після недавно перенесених операцій, оскільки вона здатна значно зменшити біль. Крім того, фахівці радять використовувати її як частину комплексного лікування пацієнтів з хронічними і гострими болями. Але не варто вважати медитацію повноцінною альтернативою якісного знеболюючого, оскільки воно дозволяє лише не помічати біль, забути про неї, змушуючи людини сконцентруватися на чомусь іншому. Тому неприємні, хворобливі відчуття йдуть на другий план або зовсім зникають.