Як швидко зняти стрес: 5 найкращих способів

Занепокоєння та стрес згубно впливають на здоров’я людини, приводячи часом до серйозних захворювань. Однак, далеко не всі надають цьому значення.

Щоб позбавитися цього стану, іноді достатньо виконати пару простих речей. У цій статті ми розповімо вам про 5 способів, як швидко подолати стрес.

1. Ефірні олії Використання ефірних олій або спалювання ароматичної свічки може допомогти зменшити відчуття стресу та занепокоєння. До таких належать:
  • лаванда;
  • троянда;
  • в етивер;
  • Бергамот;
  • Римська ромашка;
  • ладан;
  • зандалове дерево;
  • апельсин або флердоранж;
  • Герань.

Дослідження показують, що найбільше може зменшити занепокоєння та покращити сон ладан, а пельсин або флердоранж , а також іланг-іланг.

2. Жуйка Щоб швидко і легко зняти стрес, спробуйте жувати жувальну гумку. Одне дослідження показало, що люди, які жували жуйку, почували себе краще і менше стресу . Крім того, вона  викликає мозкові хвилі, подібні до тих, які спостерігаються у людей у ​​розслабленому стані. По-друге, жувальна гумка сприяє припливу крові до мозку.

3. Блокнот Одним із способів позбутися стресу – це записати те, що вас турбує в блокнот. Також варто записувати те, за що ви вдячні. Якщо у вас вдасться зосередитися на тому, що у вашому житті відбувається позитивне, будьте впевнені, стрес і занепокоєння зникнуть в мить.

4. Обійми Обійми, поцілунки, секс можуть допомогти зняти стрес. Позитивний фізичний контакт може допомогти вивільнити окситоцин та знизити рівень кортизолу. Це, у свою чергу, знизить кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень, які є фізичними симптомами стресу. Цікаво, що люди не єдині істоти, які обіймаються, щоб зняти стрес. Шимпанзе також обіймають друзів, які перебувають у такому стані. 

5. Глибоке дихання Метою цього є акцентування вашої уваги на диханні, роблячи його повільніше і глибше. Коли ви глибоко вдихаєте через ніс, ваші легені повністю розширюються, а живіт піднімається. Це допомагає знизити частоту серцевих скорочень, дозволяючи вам почуватися спокійнішим.

Виконуючи всього пару простих дій, ви можете допомогти своєму організму якомога швидше подолати стрес і занепокоєння. На це піде лише пара хвилин, а натомість ви отримаєте спокій та умиротворення.