Як зберігати ліки вдома: головні правила

Поповнюючи домашню аптечку, не забувайте про правила зберігання медикаментів.

У кожному будинку напевно є аптечка , в якій зберігаються як обов’язкові ліки за призначенням лікаря, так і запас медикаментів на різні випадки життя.
Важливо виконувати всі вимоги щодо зберігання ліків – так можна забезпечити збереження лікувальних властивостей медикаментів протягом усього терміну їхньої придатності. А ось недотримання цих правил може зменшити їхню ефективність і навіть спровокувати зміну їхніх властивостей, викликавши алергію чи отруєння.

Як правильно зберігати ліки вдома

 • Як правило, більшість ліків повинні зберігатися у сухому, прохолодному, захищеному від світла місці, подалі від опалювальних та нагрівальних приладів.
 • Насамперед уважно прочитайте інструкцію , щоб дізнатися про особливі умови для зберігання того чи іншого медичного препарату. У ній вказані основні особливості зберігання та межі температурного режиму саме цих ліків:
 1. якщо в інструкції із застосування рекомендують зберігати ліки при кімнатній температурі або температура не вказана, це означає, що для препарату оптимальна температура від +15°С до +25°С;
 2. якщо рекомендується зберігання в прохолодному місці, це означає, що тримати ліки слід при температурі від +8 до +15°С;
 3. зберігання у темному місці означає, що потрібно тримати ліки у захищеному від сонячного світла місці;
 4. зберігання у сухому місці означає, що слід тримати ліки у приміщенні з відносною вологістю повітря не більше 60 відсотків.
 • Зручно та практично тримати лікарські засоби з однаковою температурою зберігання не розрізнено по всьому будинку, а в одному визначеному місці . Наприклад, у картонній коробці, пластмасовому або металевому контейнері, аптечці, косметичці.
 • Оптимальні місця зберігання ліків у будинку – у передпокої, коморі чи кімнаті.
 • Не слід тримати коробку з ліками у ванній кімнаті через підвищену вологість, на кухні, тому що там спекотно під час приготування їжі, а також на підвіконні – через прямі сонячні промені.
 • Сім’ям з дітьми обов’язково слід зберігати ліки так, щоб малюк не зміг до них дістатися і навіть не знав, де вони лежать. Бажано взагалі не відкривати всієї аптечки у нього на очах, щоб не провокувати цікавість. Адже дитина може дістатися медикаментів, коли батьки не бачать.
 • Навіть якщо у вас немає дітей, не ігноруйте вимогу тримати ліки в недоступному для них місці – високій поличці або шафці, що замикається. До вас можуть прийти гості з дітьми, і найменше відволікання дорослих може призвести до сумних наслідків, якщо дитина дістане упаковку з яскравими привабливими пігулками.
 • Найкраще продовжувати тримати лікарські засоби в їхніх рідних заводських упаковках, разом з інструкцією із застосування .
 • Якщо вам необхідно відрізати частину блистера або відсипати ліки з упаковки в контейнер, наприклад, у поїздку, не полінуйтеся написати назву, дату випуску та термін придатності препаратів .