Як зменшити шкоду від смаженого: Від закупорки судин врятує один продукт

Будь-які продукти, навіть найкорисніші у сирому вигляді, внаслідок смаження, тим більше у великій кількості олії, несуть лише шкоду. Будь то дорога червона риба чи порція жирного м’яса – ефект буде приблизно однаковий. Хірург-уролог, андролог, онкоуролог, кандидат медичних наук Марк Гадзіян пояснив, як знизити небезпечний вплив такої їжі на організм, якщо вам раптом захотілося побалувати себе, наприклад, смаженою картоплею.
“Картопля фрі провокує закупорку артерій, послаблює функціонування головного мозку і загрожує діагнозом “хвороба Альцгеймера”, – попередив лікар пояснивши, що присутні в такій їжі жири та канцерогенні речовини призводять до запальних процесів.

Частково знизити ризики для здоров’я допоможе будь-який овоч червоно-фіолетового відтінку. У ньому є антиоксиданти, що нейтралізують вплив вільних радикалів.

“Проте, смажені страви слід віднести до найрідкісніших пунктів вашого меню, якщо хочете довше залишатися в хорошій формі”, – ще раз підкреслив Гадзіян, порадивши віддавати перевагу запеченій, тушкованій їжі, або приготовленій на грилі.

Лікар також нагадав, що варто бути обережнішими з рибою – продуктом, який зазвичай радять включити в меню дієтологи. Так, великі види океанічної риби накопичують ртуть, що потрапляє в акваторію завдяки безвідповідальній діяльності людини. Їхні організми адаптуються до небезпечного металу. Однак на людину – любителя морепродуктів – вплив такої їжі може бути згубним. Вживання “забрудненої” риби пов’язують із розвитком порушень у роботі головного мозку.