Які повсякденні звички можуть призвести до діабету, розповіли лікарі

Діабет є одним з найбільш поширених захворювань по всьому світу, проте багато хто навіть не підозрюють, що хворіють на нього. Фахівці розповіли, які фактори і повсякденні звички підвищують ризик розвитку цього захворювання.

Напої з вмістом фруктози

Вживання продуктів і напоїв (особливо газованих) з високим вмістом фруктози – перше, від чого потрібно відмовитися! Справа в тому, що велика кількість фруктози погіршує інсулінорезистентність і підвищує рівень цукру в крові.
“Зайвий” цукор

Цукор міститься практично у всіх популярних продуктах, починаючи від хліба, закінчуючи соусами і соками. Тому фахівці рекомендують уважно читати склад продуктів і напоїв, і по можливості не купувати ті, де міститься велика кількість цукру.

Відсутність активності

Щоденна фізична активність може допомогти знизити рівень цукру в крові і навіть запобігти діабету 2 типу, вважають лікарі. Крім того, вправи покращують здоров’я серця. Відзначається, що важлива будь-яка фізична активність, в тому числі ходьба або біг.

Постійний стрес

Стрес має величезний вплив на все тіло, а хронічний стрес протягом декількох місяців може привести до резистентності до інсуліну, що загрожує підвищенням рівня цукру в крові. Фахівці рекомендують знижувати рівень стресу за допомогою медитацій, вправ, музики або приємних занять.

Зайва вага

Зайва вага в деяких випадках викликає інсулінорезистентність і часто зустрічається у людей з діабетом 2 типу. Розташування жиру в організмі також має значення. Так, надлишковий жир на животі пов’язаний з інсулінорезистентністю, діабетом 2 типу, хворобами серця і кровоносних судин.