Якого кольору яєчні жовтки корисніші

Буває так, що курячі жовтки мають різне забарвлення, і це може насторожити. Експерти розповіли, чи можна вживати жовтки темного кольору і що вони можуть розповісти про харчову цінність продукту.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Food Science, яєчні жовтки, що мають темніший колір, містять більше жирних кислот омега-3 і вітамінів у порівнянні з світлішими жовтками. Така різниця викликана відмінностями у харчуванні курей, які ці яйця відклали. “Колір жовтка може багато сказати про харчову цінність яйця”, – говорить дієтолог Ванесса Ріссетто.
Вона радить вибирати ті яйця, жовтки яких мають темне забарвлення, оскільки їх відкладали кури, що мають багатий на каротиноїди раціон. Саме вони надають жовткам насичений помаранчевий колір. Підтверджує це і дієтолог, і доктор наук Рейчел Пол: “Деякі дослідження стверджують, що темніші та яскравіші яєчні жовтки, особливо в яйцях від курей, які харчувалися на пасовищах, можуть містити більше жирних кислот омега-3”.

Ріссетто також вказує, що жовтки різного кольору можуть бути різними за смаком. Жовтки світло-жовтого кольору найчастіше означають, що курку тримають на вегетаріанській дієті, що складається з пшениці та кукурудзи. Незважаючи на те, що темні жовтки дійсно містять більше поживних речовин, вміст білків і жирів у всіх жовтках однаковий.