Загибель клітин та рак: Лікар назвав найнебезпечніший напій крім алкоголю

Кандидат медичних наук, лікар-гастроентеролог Сергій В’ялов розповів, як насправді впливає на організм вживання гарячого чаю та інших напоїв, здатних ошпарити ротову порожнину. Це особливо актуально восени і взимку, коли багато хто воліє зігріватися чимось “гаряченьким”. До речі, шкідливий вплив від гарячого напою такий самий згубний як і від алкоголю.




Ідеться як про появу гастриту, порушення роботи шлунка, так і про розвиток злоякісного процесу в організмі.

“Коли нам стає неприємно від температури випитого, то насправді в цей момент гинуть клітини, з яких складається слизова оболонка ротової порожнини”.

Коли організм часто відчуває вплив гарячого напою, відбувається фізичне руйнування клітин, яке може спровокувати рак слизової оболонки.

“Швидка загибель клітин, швидке відновлення, а потім знову швидка загибель та народження призводять до накопичення помилок у нових клітинах, що веде до онкологічного захворювання”, – пояснив фахівець, порадивши перевіряти температуру води старим способом (якщо немає спеціальних приладів).

Так, визначити безпечну температуру можна за допомогою мізинця – де шкіра ніжніша та чутливіша. “Якщо гаряче для мізинця, то такий напій має шкідливі для організму властивості”, – зазначив фахівець.

Лікарі рекомендують пити чай та каву приблизно через п’ять хвилин після приготування, коли температура води не перевищуватиме 60 градусів за Цельсієм.