Загроза мозку: названий фактор, що підвищує на 73% ризик розвитку деменції

З віком у багатьох людей похилого віку відзначається зниження когнітивних функцій. Деякі в малому ступені починають відчувати проблеми з пам’яттю і сприйняттям інформації. У інших же розвивається деменція – прогресуюче зниження пізнавальної діяльності та втрата раніше засвоєних знань і навичок. Хворий починає забувати прості речі

Вчені досі намагаються точно виявити витоки деменції і визначити фактори, які сприяють розвитку захворювань. Нове дослідження, опубліковане в Journal of Alzheimer’s Disease, показало зв’язок між депресією і слабоумством.
Вчені з Каліфорнійського університету провели дослідження за участю більше 15 тис. чоловік різного віку. Їх розділили на три групи: молодий вік (20-49 років), середній (50-69 років) і літній (70-89 років). Добровольці пройшли опитування для оцінки симптомів депресії. Ознаки психічного розладу в різному ступені були виявлені у 13% молодих людей, 26% людей середнього віку і 34% літніх.

Після аналізу отриманих даних і в результаті спостереження за групою старших людей протягом 11 років, з’ясувалося, що депресія в молодості на 73% підвищувала ризик деменції в більш пізньому віці. Крім того, депресивні стани в молодому віці зв’язали зі зниженням когнітивних функцій через 10 років після появи симптомів. Також ризик розвитку недоумства у літніх людей підвищувався на 43%, якщо у них була депресія в середньому віці.

Вчені пояснюють це тим, що гіперактивність центральної нервової системи, імовірно, збільшує вироблення гормонів стресу, що призводить до пошкодження гіпокампу – частини мозку, необхідної для формування і зберігання спогадів. Дослідження проводилося з урахуванням даних про вік, стать, расу, рівні освіти, вагу, наявність діабету і статус куріння.