Запах з рота: лікарка пояснює, як боротися і коли це означає глибшу проблему

Іноді неприємний запах з рота може бути ознакою проблем не в ротовій порожнині, а всередині тіла.

Лікарка Яель Адлер розповіла про те, що може викликати появу відразливого запаху з рота, як з ним боротися, і коли він може означати більш глибоку проблему – наприклад, захворювання, яке тихо розвивається в організмі.
Особливості харчування. Лікарка зазначає, що потрібно бути обережними з деякими продуктами, оскільки “щоденний раціон сильно впливає на запах у роті”.

Наприклад, помічено, що частіше з проблемою запаху з рота стикаються люди, що вживають вкрай мало овочів. Тим часом, їх клітковина забезпечує краще дихання і служить профілактикою галітозу.

Також важливо досить пити-вода підтримує здоровий стан слизової і буквально змиває неприємні запахи. У свою чергу, небажання пити чисту воду, непідсолоджений чай, зловживання солодкими напоями, кофеїном сприяє тому, що дихання стає несвіжим.

Куріння. За словами медика, воно значно погіршує захист в області слизової оболонки рота – при цьому знижується інтенсивність кровообігу, слабшає імунна функція, що дозволяє безкарно розмножуватися в роті бактеріям, що викликають запах.

«У більшості випадків неприємного запаху з рота його джерелом є безпосередньо ротова порожнина. Наприклад, в проміжках між зубами, на язиці або мигдалинах – всюди можна знайти бактерії, виділення яких псують дихання людини», – пояснила Яель Адлер.

Коли це означає глибшу проблему? У деяких випадках неприємний запах з рота може бути ознакою внутрішнього захворювання. Як це можна визначити?

Доктор Адлер рекомендує прислухатися до того, яке повітря видихається з носа. Якщо проблема глибша ніж бактерії в роті (наприклад, це порушення травної системи або збій в обміні речовин) носовий видих також стає противним для нюху: “якщо дихання через ніс теж неприємне, проблема криється глибше”.

В цьому випадку потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Як боротися з запахом з рота? Експерт дала кілька рекомендацій, які допомагають підтримувати свіжий подих, якщо його псують тільки злощасні бактерії, а не хвороби шлунка.

  • Чистити зуби двічі в день, кожен раз витрачаючи на це заняття не менше двох-трьох хвилин. Дивно, але величезна маса людей ігнорує дане правило.
  • Використовувати зубну нитку, очищаючи нею простір кишень ясен уздовж зубів, праворуч і ліворуч – щітка до цих ділянок, що покриваються бактеріями, часто не добирається.
  • Чистити язик. Багато хто не чистять язик, але фахівець радить проводити по ньому скребком не менше десяти разів поспіль.
  • Видалити мигдальні кісточки. Розташовані в горлі мигдалини можна побачити, якщо встати перед дзеркалом і висунути язик. Якщо натиснути на них пальцем, іноді це дозволяє видалити погано пахнуть мигдальні кісточки.

Якщо дані поради не допомагають, необхідно відвідати стоматолога, резюмувала лікарка.