Здоров’я кишечника: 6 простих способів його поліпшити

Кишечник впливає на багато показників організму, в тому числі на рівень стресу і імунітет. Однак багато хто не замислюються про здоров’я цього важливого органу, поки не почнуться серйозні проблеми. Фахівці вважають, що поліпшити стан кишечника можна за допомогою простих порад.

Усунути харчову непереносимість
У деяких людей присутня харчова непереносимість – підвищена чутливість до певних продуктів або напоїв. Це викликає запалення кишечника, в результаті чого його здатність поглинати поживні речовини з їжі слабшає. Зазвичай харчову непереносимість визначають за допомогою аналізів.

Збільшити кількість корисних бактерій

Вважається, що мікроби, що живуть в кишечнику, виконають безліч різних функцій для здоров’я. Так, корисні бактерії харчуються неперетравленими частинками їжі (переважно клітковиною) і виробляють додаткові поживні речовини. А вживання ферментованих продуктів, таких як квашена капуста, кімчі, кефір і чайний гриб, збільшує рівень корисних бактерій в кишечнику.

Замінити каву на чай

Хороший кави підвищує енергію і приносить певну користь для здоров’я, проте деякі люди переносять його гірше інших. Тому корисною альтернативою стане зелений чай. Відзначається, що поліфеноли, котрі містяться в ньому, корисні для мікробів кишечника.

Правильно харчуватися

У раціоні має бути присутнім достатньо білків і жирів, а також клітковини, що міститься в овочах. Фахівці радять харчуватися три рази в день і готувати їжу самостійно, щоб вона була більш різноманітною.

Висипатися

На травну систему і здоров’я кишечника впливає і сон. Тому лікарі рекомендують дотримуватися режиму і спати від 7 до 9 годин щодня.

Менше нервувати

Стресових ситуацій вдається уникнути не завжди, проте у кожного є можливість навчитися справлятися з труднощами. Відзначається, що хронічний стрес змушує наднирники весь час працювати, що вивільняє адреналін і кортизол. Крім того, деякі штами бактерій кишечника, такі як Lactobacillus, зменшуються під час стресових подій.