Знайдено ще одну причину зростання жиру на животі: Не допоможе навіть відмова від пива

Дослідники з Копенгагенського університету підтвердили: якщо ви хочете позбавитися зайвих кілограмів, набридлого живота, то обмежитися тільки спортом і здоровою дієтою (навіть при відмові від шкідливих звичок) не вийде. Нове дослідження підтвердило – вкрай важливі для ефективної втрати ваги якість та тривалість сну.

Як зазначили вчені, підбиваючи підсумки роботи, погана якість сну підвищує ризик розвитку гіпертонії, атеросклерозу, запальних та серцево-судинних недуг, а також “легко повертає” вагу після схуднення до початкових значень.
У роботі взяли участь близько 200 добровольців віком від 18 до 65 років. Всі вони дотримувалися суворої дієти протягом восьми тижнів і в результаті втратили в середньому 12% від вихідної маси тіла. Потім за станом учасників експерименту спостерігали протягом року, записуючи, серед іншого, показники тривалості їхнього сну. Оцінювалося за допомогою опитувальника та якість нічного відпочинку. У тих, хто регулярно дозволяв собі спати менше шести годин, відбувалося накопичення жиру набагато швидше порівняно з тими, хто спав належні 7-8 годин.

“Сон та його якість сильно пов’язані з підтриманням втрати ваги, і це надзвичайно важливо. Тим більше з огляду на той факт, що значний відсоток дорослих не висипається”, – зазначив провідний дослідник доктор Сігне Тореков, професор кафедри біомедичних наук Копенгагенського університету.