Знизити кров’яний тиск без ліків допоможуть три прості способи

Багато хронічних захворювань протікають” тихо”, поступово порушуючи роботу всіх систем організму. Частина цього порочного кола-високий артеріальний тиск. Стан зазвичай не має ніяких симптомів, але підвищує ризик розвитку серцево-судинних хвороб. На щастя, позбутися від нього досить просто, головне – змінити спосіб життя.

Найбільш ефективні засоби були описані в Британському медичному журналі (BMJ). Згідно зі статтею, в першу чергу варто звернути увагу на Dash-дієту. Вона включає в себе:
* багато свіжих фруктів і овочів;
* цільнозернові продукти (такі як коричневий рис і хліб з непросіяного борошна) замість білого рису і білого хліба;
* велика кількість риби, птиці та горіхів замість червоного м’яса;
* мало солі;
* мало насичених жирів (масло, м’ясо, сир і вершки);
* мало випічки і солодких напоїв.

“Лікар також може порекомендувати збільшити споживання продуктів, багатих калієм”, – йдеться в статті. Справа в тому, що чим більше калію надходить в організм, тим більше натрію (солі) виводиться. Натрій підвищує кров’яний тиск, змушуючи клітини утримувати воду. В результаті ця додаткова вода збільшує обсяг крові, через що серце починає працювати важче, намагаючись проштовхнути більше рідини по кровоносних судинах. Більш того, калій допомагає зняти напругу в стінках вен і артерій, що також зменшує кров’яний тиск.

До продуктів, багатих калієм, відносяться:

* деякі свіжі фрукти, такі як банани, апельсини, дині і грейпфрут;
* сухофрукти, такі як родзинки, чорнослив і фініки;
* овочі, такі як варена броколі, варений шпинат, картопля, солодка картопля, гриби, горох і огірки.

Разом з тим людям, які страждають від хронічного захворювань нирок, варто уникати підвищення рівня калію в крові.

Крім того, важливо регулярно займатися фізичними вправами. Підійдуть ходьба, біг підтюпцем або їзда на велосипеді. За словами фахівців, для досягнення стійкого ефекту 30 хвилинної активності три рази на тиждень цілком достатньо.