«Золота» кров: названо найрідкісніший і найцінніший тип крові

Золота кров, або кров з нульовим резусом, була виявлена ​​лише у 43 осіб у всьому світі за останні 50 років.

Щодо теперішнього часу, то відомо, що на планеті проживає лише дев’ять володарів “золотої крові”. Вони перебувають під постійним наглядом вчених, які перестають вивчати цей тип крові. Чому вона така цінна і вважається “золотою”?
Відповідь на це питання проста: дана група крові підходить для переливання всім пацієнтам. Однак бути її власником дуже ризиковано, оскільки, якщо такій людині знадобиться термінове переливання крові, то їй доведеться просити допомоги у решти нині живих восьми її носіїв. Пояснення, чому ця кров підходить для переливання власникам всіх груп крові, у її складі. Як відомо, вся кров поділяється на типи.

На поверхні кожної червоної кров’яної клітини (еритроциту) знаходяться до 342 антигенів – речовин, які запускають виробництво спеціальних білків-антитіл. Відмінність кількості антигенів і ділить людей різні групи крові.

Лише близько 160 антигенів з 342 присутні на поверхні еритроцитів у більшості людей у ​​світі, решта зустрічається вкрай рідко. У “золотій крові” їх взагалі нема. Крім того, вона має нульовий резус-фактор. Цим і пояснюється її цінність.