Home Рецепти 4 поради, як зберегти вітаміни в процесі приготування їжі

4 поради, як зберегти вітаміни в процесі приготування їжі

by admin

Сьогодні багато хто намагається спрощувати процес приготування їжі, через що втрачається частина корисних та поживних речовин.

Врахуйте кілька порад, які допоможуть зберегти вітаміни під час приготування.

Подробиці

1.Замочування овочів лише шкодить

Можна зустріти чимало прикладів, коли люди намагаються замочувати овочі та фрукти перед приготуванням. Це помилка, адже при замочуванні овочі та фрукти втрачають частину корисних речовин, також може змінитися їх смак у гірший бік.

Є базове правило: усі овочі потрібно мити під проточною водою. Бажано, щоб вода була холодною. Тепло може вплинути на структуру. А якщо говорити про окріп, то він зовсім кардинально змінить смак.

2.Мінімум термічної обробки

Високі температури вбивають усі шкідливі бактерії та мікроби. Може здатися логічним завжди готувати, застосовуючи термічну обробку. А як корисні речовини, які під час термічної обробки також втрачають свої властивості?

Головне правило: що менше продукт піддається термічній обробці, то краще. Кожен продукт має певний час для приготування. Кілька прикладів:

  • Курку можна приготувати за годину.
  • Яловичину за 2 години.
  • Картоплю, моркву та інші овочі потрібно готувати близько півгодини.

У додатковій термічній обробці немає сенсу, продукт втрачає корисні речовини, й смак може змінитися в гірший бік.

3.Як збільшити вміст корисних вітамінів

Найпростіший прийом: до готової страви додати свіжу зелень. На цьому моменті також можна розглянути типові помилки, яких припускаються багато хто. Як правило, більшість людей одразу додають зелень після приготування. А що станеться із зеленню, якщо готова страва вирушить на зберігання в холодильник?

Зелень з часом може скисати, а смак змінюватиметься в гірший бік. Зелень є сенс додавати до страв безпосередньо перед споживанням. Також її не варто заздалегідь нарізати і намагатися зберігати.

4.Види теплової обробки

Чим вище температура, тим швидше гинуть корисні речовини та шкідливі мікроорганізми. Тому існують різні методи теплової обробки. Найкращий – парове приготування. У цьому випадку овочі та інші продукти отримують мінімальну термічну обробку, через що більшість корисних речовин зберігається.

Запікання можна поставити на друге місце за умови, що не встановлюється максимальна температура. Звичайно, час приготування в цьому випадку збільшується.

Звичайне смаження також підходить для збереження поживних речовин у продуктах. Ідеально для смаження використовувати антипригарні сковорідки, не додаючи олії.

Фахівці наполегливо рекомендують відмовлятися від використання фритюру та приготування продуктів у великій кількості олії. Користь від такої їжі буде мінімальною, а шлунку доведеться витратити чимало енергії на переробку.



UA.НОВИНИ – молоде незалежне інтернет видання українських новин. У нас в пріоритеті події, що відбулися в Україні. З величезного потоку інформації ми намагаємося вибрати тільки найважливіше, потрібне і цікаве – те, що ви, можливо, не зможете знайти на інших інтернет ресурсах.

Популярно

Новини