Користь апельсинів і мандаринів порівняли американські дієтологи

Апельсини і мандарини – одні з найпопулярніших цитрусових у багатьох країнах, в тому числі і в Україні. Це близькоспоріднені фрукти. Вчені припускають, що апельсини з’явилися як гібрид мандарина і більш рідкісного помело.

Користь цитрусових

Фрукти, важлива частина здорового харчування. Американський дієтолог Керрі-Енн Дженнінгс закликає вживати в їжу по можливості більше апельсинів, мандаринів і лимонів. Яку саме користь приносять цитрусові?
  • Цитрусові – відмінне джерело вітамінів і мікроелементів. Один апельсин може забезпечити денну потребу організму у вітаміні C. Також цитрусові багаті вітамінами групи B, фосфором, калієм, магнієм і міддю.
  • У цитрусових багато клітковини, необхідної для правильного травлення. Американські дієтологи радять вживати 14 г клітковини на кожну тисячу калорій. А в одній чашці часточок апельсина міститься 4 г клітковини.
  • Цитрусові містять мало калорій. Вони добре підходять для тих, хто хоче схуднути.
  • Деякі дослідники вважають, що вживання цитрусових в їжу може знизити ризик утворення каменів в нирках. Це відбувається завдяки наявності в них цитратів.
  • У цитрусах міститься багато флавоноїдів. Дані досліджень показують, що ці речовини можуть допомогти знизити ризик розвитку раку.
  • Клітковина і флавоноїди допомагають регулювати рівень холестерину в крові. Це може знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Дієтологи нагадують, що у цитрусів є і недоліки. Кислота в цих фруктах може сприяти розвитку карієсу. Зустрічається і алергія на цитрусові. А грейпфрути погано сумісні з деякими категоріями ліків.

Що краще – апельсини або мандарини?

Який фрукт корисніше – апельсин або мандарин? Ці фрукти дуже схожі, відзначають дієтологи. Фахівчиня з правильного харчування Кетрін Беркхайзер пояснила, чим вони схожі і відрізняються:

  • В обох фруктах дуже багато води, багато вуглеводів і майже немає жиру. 100 г апельсинів або мандаринів забезпечують організм 4% рекомендованої денної дози вуглеводів.
  • У мандаринах трохи більше калорій – 53 на 100 г, тоді як у апельсинів тільки 47 на 100 г.
  • Апельсини в два рази багатші вітаміном C і фолієвою кислотою, ніж мандарини, але при цьому в них в 3,5 рази менше вітаміну A.

В цілому, обидва фрукта вважаються корисними для здоров’я. Американські дієтологи рекомендують їх як природне джерело вітамінів і клітковини.